ПОЧЕТНА

Welcome

DELICIA

Нашата

приказна

ДЕЛИЦИА е продолжение на една успешна 25 годишна традиција во работењето со храна, односно угостителството и дел од брендот Ханибал. Нашето долгогодишно искуство во угостителството и кетеринг услуги во 2013 година го збогативме со уште еден сегмент, производството на торти и колачи, леб и бели пецива. Оттогаш поминаа скоро три години во кои се повеќе растевме и ја градевме довербата кај нашите потрошувачи, а нашите слаткарски и пекарски производи станаа синоним за нешто вкусно (анг. delicious).  Така во 2016 година овој сегмент го ребрендиравме во ДЕЛИЦИА…

За нас

Нашата приказна

Sub 1

Врвни

вкусови

 

Нашите

производи

За вас кои барате богат вкус и сласт во секој залак, повелете и вкусете ги нашите производи. Ние користиме најквалитетни состојки,  многу љубов и креативност.

НАШИТЕ ПРОИЗВОДИ

–Sub3

Совршени

декорации

Бесплатна

достава

Ние знаеме дека со денешниот начин на живеење имаме се помалку време за секојдневните обврски и понекогаш е тешко да се организира купувањето на торта. Затоа, вршиме бесплатна достава до Вашиот дом, работно место, игротеки, ресторани на територијата на град Скопје, со исклучок на одделни подалечни локации. Контактирајте не, и очекувајте ја вашата нарачка.

 

–Sub2

Специјални

видови леб

и пецива

Свежо

испечени

Секојдневно имаме голем избор на специјални лебови, бурек и бели пецива, секогаш свежи и вкусни. По нарачка правиме кифлички, мини кроасани и пици, одлични за роденденски забави и други прослави.

Свежо испечени